Reklamı kapat

Reklamı kapat
ALANYA HABER MERKEZI
Tüm yöreler Kepez’de buluşacak
01 Aralık 2016 - 11:27 'de eklendi.

Kepez Belediyesi’nin Türkiye Halk Oyunları Federasyonu iş birliği ile ev sahipliğini üstleneceği büyükler geleneksel düzenlemesiz dal yarışması 3 Aralık’ta gerçekleşecek.

Zengin ve köklü değerlere sahip olan Türk Halk Oyunları’nın yayılıp yaşatılmasını amaçlayan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen büyükler düzenlemesiz dal yarışmaları, bu yıl Kepez Belediyesi iş birliği ile Turgut Özal Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“ Halk oyunları sevgi ve barışın mayasıdır.” sloganı ile düzenlenecek olan yarışmalara, İstanbul, Artvin, İzmir, Ankara, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Antalya, Aydın, Çorum, Giresun, Hakkari, Karabük ve Sivas illerinden 16 takım katılacak. Görsel bir şölen sunacak olan yarışmada, birbirinden başarılı ekipler farklı yörelerden gelerek yarışacak.

Turgut Özal Kapalı Spor Salonu’nda 3 Aralık Saat 20.00’de gerçekleştirilecek yarışmaya ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek.
tum-yoreler-kepezde-bulusacak_2

tum-yoreler-kepezde-bulusacak_3

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER