Reklamı kapat

Reklamı kapat
ALANYA HABER MERKEZI
Reklam

Romanya, ABD’den yaklaşık 4 milyar dolarlık patriot füze sistemi alacak

Romanya Savunma Bakanı Adrian Tutuianu, ABD’den 3,9 milyar dolarlık Patriot füze sistemi satın alma niyetinde olduklarını açıkladı. Ancak ilk olarak parlamentonun buna izin verecek yasayı çıkartması gerektiği ifade eden Tutuianu, ödeme yapmaya da kasımda başlayabileceklerini söyledi. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, bu konudaki satışın bakanlıkça onaylandığı belirterek, füze sisteminin Romanya’nın savunmasını güçlendireceği, […]

Romanya, ABD’den yaklaşık 4 milyar dolarlık patriot füze sistemi alacak
26 Temmuz 2017 - 17:40 'de eklendi.

Romanya Savunma Bakanı Adrian Tutuianu, ABD’den 3,9 milyar dolarlık Patriot füze sistemi satın alma niyetinde olduklarını açıkladı.

Ancak ilk olarak parlamentonun buna izin verecek yasayı çıkartması gerektiği ifade eden Tutuianu, ödeme yapmaya da kasımda başlayabileceklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, bu konudaki satışın bakanlıkça onaylandığı belirterek, füze sisteminin Romanya’nın savunmasını güçlendireceği, bölgesel tehditleri önleyeceği, ülke ordusunun savunma yeteneklerini artıracağı ve NATO müttefikine kalkan vazifesi göreceği kaydedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER