Reklamı kapat

Reklamı kapat
ALANYA HABER MERKEZI
Reklam

MURATPAŞA ÖYKÜ ÖDÜLLERİ JÜRİSİ BELİRLENDİ

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceği Antalya Edebiyat Günleri kapsamında, öykü dalında bir yıl içinde çıkan kitapları değerlendirildiği ‘Muratpaşa Öykü Ödülleri’nin seçici kurulu belirlendi. Kurulda bu yıl Feyza Hepçilingirler, geçen yılki ödülün sahibi Hasan Özkılıç da yer alıyor. Antalya ve Türkiye’nin edebiyat dünyasına katkıda bulunmak amacıyla Muratpaşa Belediyesi’nce ilki geçen yıl gerçekleştirilen ‘Antalya Edebiyat Günleri’nin […]

MURATPAŞA ÖYKÜ ÖDÜLLERİ JÜRİSİ BELİRLENDİ
11 Şubat 2017 - 14:00 'de eklendi.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceği Antalya Edebiyat Günleri kapsamında, öykü dalında bir yıl içinde çıkan kitapları değerlendirildiği ‘Muratpaşa Öykü Ödülleri’nin seçici kurulu belirlendi. Kurulda bu yıl Feyza Hepçilingirler, geçen yılki ödülün sahibi Hasan Özkılıç da yer alıyor.
Antalya ve Türkiye’nin edebiyat dünyasına katkıda bulunmak amacıyla Muratpaşa Belediyesi’nce ilki geçen yıl gerçekleştirilen ‘Antalya Edebiyat Günleri’nin 2’ncisi 23 – 25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
SEÇİCİ KURUL BELİRLENDİ
Hazırlıkları devam eden Antalya Edebiyat Günleri kapsamında yazın dünyasının en canlı alanlarından biri öykü dalında, geçmiş bir yıl içinde çıkan öykü kitaplarını değerlendirmek ve öykünün toplum yaşamındaki yerini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Muratpaşa Öykü Ödülleri’nin seçici kurulu belirlendi.
Aysu Erden, Ayşegül Tözeren, Faruk Duman, İbrahim Karaoğlu ve Özcan Karabulut’tan oluşan daimi jüriye bu yıl Türkçe’nin yanlış ve kötü kullanımını eleştirdiği ‘Türkçe Off’ adlı kitabıyla büyük ilgi uyandıran ve öyküden romana, denemeden tiyatroya yazın dünyasının bir çok alanında eserleri bulunan Feyza Hepçilingirler ve ‘Sonunda Herkes Yalnız’ isimli öykü kitabıyla geçen yılki ödülün sahibi Hasan Özkılıç yer alıyor.
SONUÇLAR MART AYINDA
Seçici Kurul, Muratpaşa Öykü Ödülleri kapsamında 1 Ocak – 31 Aralık 2016 tarihleri arasında yayınlanmış öykü kitapları arasında yapacağı değerlendirmenin ardından ‘En İyi Öykü Kitabı’ ve En İyi İlk Öykü Kitabı’ kategorilerinde ödülleri belirleyecek.
‘En İyi Öykü Kitabı’ yazarına 5 bin, ‘En İyi İlk Öykü Kitabı’ yazarına ise 2 bin TL para ödülünün verileceği Muratpaşa Öykü Ödülleri’nin sonuçları Mart ayının ilk haftasında açıklanacak. Ödüller sahibi yazarlarına 2. Antalya Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenecek törende verilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER